Intro
» Zlot «


Relacja ze Zlotu Motocyklowego STROBIN 2010logo zlotowe
          Tegoroczny Jubileuszowy X Zlot Motocyklowy powitał nas bardzo kapryśną pogodą. Piątkowy dzień oraz wieczór był upalny, termometry wskazywały ponad 30 stopni. Pierwsi motocykliści zawitali na plac zlotowy już w czwartkowy wieczór, ale dopiero w piątek, w godzinach popołudniowo – wieczornych, brama wjazdowa przeżyła prawdziwe oblężenie. Dotarło do nas wiele kilkunasto, a nawet kilkudziesięcioosobowych ekip z Łodzi, Pabianic, Bełchatowa, Wrocławia i wielu, wielu innych miast i miasteczek całej Polski. Plac zlotowy zapełniał się namiotami bardzo szybko, im bliżej wieczora tym liczba motocyklistów na metr kwadratowy gęstniała. Ponieważ w tym roku nasz klub, Husaria Wieluń, zorganizował zlot już po raz X, wszyscy motocykliści mogli liczyć na niespodziankę. Okazało się nią...... duże, pieczone prosię! Od razu ustawiła się wielka kolejka głodomorów, prosiak zniknął w mgnieniu oka, jednak był tak duży, że żaden kolejkowicz nie odszedł z pustym talerzem. Wieczorem rozpalone zostało ognisko, na scenę weszli pierwsi wykonawcy i... niestety deszcz pokrzyżował nasze plany. Co odważniejsi co prawda w ogóle się taką aurą nie przejęli, tańcząc dalej w deszczu i susząc się co jakiś czas przy ognisku. Na środek placu wylegli również crossowcy i właściciele quadów i rozpoczęła się regularna walka błotna (na szczęście rzeka za rogiem, więc nie trzeba się było martwić kwestią błota na czole). Relacja powinna zakończyć się słowami: ...i cały zlot ucichł i pogrążył się w głębokim śnie.... – co oczywiście nie jest prawdą, bo nie było momentu żeby jakaś zbłąkana duszyczka nie pokazywała możliwości swojej „zabawki”.
        Nastał ranek dnia sobotniego i skacowani -bądź nie - motocykliści wychylali się ze swych namiotowych jaskiń – bardzo głodni oczywiście, i około godziny 11.30 zaczęliśmy szykować się na paradę, która tym razem, w związku ze świętem policji, była o wiele krótsza i zakończyła się na placu przed stacją benzynową BP w Osjakowie. Na miejscu odbył się pokaz jazdy freestyle`owej w wykonaniu Piotrka ze Szczercowa, jeżdżącego obecnie w ekipie EXB. Po pokazie rozegrana został konkurencja wolnej jazdy i powrót na obiad na plac zlotowy. Po zjedzeniu pyyyysznego obiadu – o którym wspomnieć też muszę, ponieważ składał się on z ziemniaków, surówek i karkówki (tak, tak, na innych zlotach tego nie ma!) – tu szczególny ukłon powinien powędrować w stronę Balbiego, członka klubu, a jednocześnie kucharza, który całą noc przygotowywał obiad dla 1500 osób, rozpoczęły się kolejne konkurencje sprawnościowe, rozegrane już na placu. Było jak co roku przeciąganie liny, szukanie kluczyka w stogu siana, rzut prezerwatywą z wodą, szukanie znaczka zlotowego w misce z mąką i wiele, wiele innych niespodzianek. Po konkurencjach jak co roku zrobione zostało oczywiście grupowe zdjęcie wszystkich uczestników zlotu, które można było odebrać już po kilku godzinach. Na sam koniec rozegrany został konkurs w kopaniu dołów (motocyklem oczywiście), w którym brali udział zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Do zwycięzców powędrowały nagrody pieniężne. Po konkurencjach nadszedł wieczór, pieczenie kiełbasek oraz koncerty, w tym gwiazdy wieczoru HIGHWAY i ŚLĄSKA GRUPA BLUESOWA , w przerwie między koncertami panowie mieli chwilę dla siebie, aby zawiesić oko na nie do końca ubranych paniach – po minach stwierdzamy, że się podobało :). Wieczór i noc przeleciały bardzo szybko, na szczęście już bez burzy i ulewy, i nastał dzień ostatni – niedziela.
          W niedzielę po porannym śniadanku oraz dużej porcji maślanki na pobudzenie do życia, wszyscy powoli zaczynali się pakować i rozjeżdżać. Jedni wyjechali w całości, inni pogubili kaski, jeszcze innym zawieruszyły się kluczyki – w każdym razie wszystkiemu udało się zaradzić.
Pogoda pokrzyżowała nam troszkę piątkowe plany, łącznie dojechało więc około 800 motocykli. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok, w pełnym słońcu i o wiele większym składzie. SZEROKIEJ DROGI!Relacja ze Zlotu Motocyklowego KONOPNICA 2011     Galeria KONOPNICA 2011
Relacja ze Zlotu Motocyklowego STROBIN 2010     Galeria STROBIN 2010
Relacja ze Zlotu Motocyklowego STROBIN 2009     Galeria STROBIN 2009
Relacja ze Zlotu Motocyklowego STROBIN 2008     Galeria STROBIN 2008
Relacja ze Zlotu Motocyklowego STROBIN 2007     Galeria STROBIN 2007Zapraszamy do
odwiedzania
naszego
Fun Page!


Fun PageWszelkie prawa zastrzeżone.   2007 © Created by Marcus